مهندسی عمران-خبرهای عمران
.مهندسی عمران مهندسی عمران مهندسی عمران.مهندسین عمران.دانلود مقالات عمران.عمران عمران.خبرهایی در مورد عمران ومعماری.مجلات عمران ومعماری.مهندسی عمران.تازه های عمران.مهندسی عمران در ایران.ایران وعمران.مهندس.مقاله.خبرهای عمران.خبر عمران.عمرانی.عمرانیان.مهندسی عمران.مهندسی عمران.مهندسی عمران.مهندسی عمران.mohandesi omran.omran.civih.30vil.eng omran
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: M.FATHI - سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳٩٠
۸
 

این ربات با عبور از داخل لوله به طرز ماهرانه ای با پاشش بتن به جداره داخلی لوله اقدام به ترمیم لوله ها از قطر ٨ میلیمتر می نماید.

                                                      


 
comment نظرات ( 6)
 
 
 

   

شاید یکی از پر کاربرد ترین افزودنی های بتنی فوق روان کننده های باشند این دسته از افزودنی های شیمیایی سالیان سال و با نسل های مختلف به بازار عرضه می شدنددو بر حسب نوع و همچنین موارد کاربرد دارای معایب و مزایایی هستند ولی مواد شیمیایی در هر صورت مهمان ناخوانده ای برای بتن می باشد که دارای ساختار متفاوت ودر عین موثر می باشند.

با پیشرفت های صورت پذیرفته متخصصان اروپایی توانسته اند دستگاهی را به بازار عرضه نمایند که  مولکولهای آب را شکسته و در عین حال با باردار کردن آنها دیگر نیازی به افزودن فوق روان کننده ندارد این تکنولوژی مهم ترین اتفاق سال ٢٠٠٩ در صنعت بتن نام گذاری گردیده است.

در حال حاضر این دستگاه با قیمت 22000 یورو در اروپا عرضه می گردد


 
comment نظرات ( 0)
 
 
-
 

اگر تابه حال در صنایع مرتبط بتنی فعالیت داشته اید به طور حتم با مسله پراکندگی نتایج حاصل از یک طرح صابت اختلاط برخورد کرده اید که در بسیاری از موارد گمراه کننده بوده و همین نکته تا به حال ضربات جبران ناپذیری را در پی داشته است، و در این حال بهترین گزینه استفاده از کارکنان مجرب بوده که بتوانند تغییرات را درک و در عین حال در کمترین زمان ممکن راه حل مناسب را انتخاب نمایند.

سیتم های هوش مصنوعی در اختلاط بتن

مشکل فوق با استفاده از یک سیستم هوشمند رفع گردیده این سیستم ضمن ایجاد هماهنگی در ترتیب و ترکیب اختلاط؛ بر روی مواد ورودی کنترل داشته و زمان و میزان  ترکیب اجزا را با توجه به مقدار رطوبت، آنالیز شیمیایی، زمان گیرش اولیه سیمان، گرمای هیدراتاسیون شکل گرفته در داخل بچینگ تعیین می نماید این موضوع مخصوصاً در تولید بتن های سبک مهم و موثر است. این سیستم همانند یک انسان هوشیار و با تجربه تمامی مراحل اختلاط را زیر نظر می گیرد.

قیمت ۶۴٠٠٠ دلار در آمریکا می باشد


 
comment نظرات ( 0)
 
 
نویسنده : محمد علیدوستی - ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۵/۸
 

این مطلب را جهت معرفی پیشرفته ترین روش بازیابی و یا لایروبی انباره های آبی حضورتان ارایه می کنم.

در کشور ما بسیاری از منابع آبی مورد نیاز در صنایع و کشاورزی از طریق چاههای حفاری شده آب تامین می گردد به مرور استفاده از این منابع موجب بسته شدن مجاری ورودی آب می گردد که به روش سنتی از طریق بزرگ کردن انباره آب در داخل زمین اقدام به احیای آن می نمایند که در اکثر مواقع نتیجه مورد نظر حاصل نمی گردد.

این روش با حداقل زمان ممکن تمامی مجاری ورودی آب به داخل چاه را باز نموده و بهره برداری از آب چاهها را تضمین می نماید.

قیمت این محصول در اروپا  ٨٢٠٠٠ یورو می باشد.


 
comment نظرات ( 0)
 
 
نویسنده : محمد علیدوستی - ساعت ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۵/۳
 

nano water

آیا تا به حال در مورد تاثیرات نانو در سایر علوم مطالبی شنیده اید اگر هم اطلاع داشته باشید حتماً از شنیدن این مطلب تعجب می کنید:

با ریز کردن ذرات آب تا اندازه نانو می توان تا 3 برابر مقاومت بتن های سبک با مقاومت پایین را افزایش داد و در مورد بتنهای معمولی با مقاومت موردنیاز تا 100% افزایش مقاومت فشاری را در پی خواهد داشت.

این مطلب کاملاً توجیه پذیر می باشد زیرا تاثیر تخلخل و اندازه تخلخل که در اثر ذرات آب تشکیل می شود به صورت علمی به اثبات رسیده است. 

اخیراً محققان اروپایی موفق به ساخت این دستگاه شده اند که می تواند نیاز به فوق روانسازها را با توجه به تغییرات ایجاد کرده در آب از بین ببرد.

قیمت این دستگاه در اروپا ١٨٠٠٠ یورو می باشد


M.FATHI
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام وخسته نباشید خدمت تمام هم رشته ای های خودم{عمران} امیدوارم با این وبلاگ کمکی به عزیزان کرده باشم fathi.m.021@gmail.com باتشکر از عزیزانی که اجازه دادن تا از مطالب سایت و وبلاکشون استفاده کنم instagram:moh3en_5878
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net Flag Counter

Powered by WebGozar

Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net