مهندسی عمران-خبرهای عمران
.مهندسی عمران مهندسی عمران مهندسی عمران.مهندسین عمران.دانلود مقالات عمران.عمران عمران.خبرهایی در مورد عمران ومعماری.مجلات عمران ومعماری.مهندسی عمران.تازه های عمران.مهندسی عمران در ایران.ایران وعمران.مهندس.مقاله.خبرهای عمران.خبر عمران.عمرانی.عمرانیان.مهندسی عمران.مهندسی عمران.مهندسی عمران.مهندسی عمران.mohandesi omran.omran.civih.30vil.eng omran
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: M.FATHI - سه‌شنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩٠

چگونه سایت بسازیم؟

قبل از هر چیز شما به یک طرح احتیاج دارید که می توانید آن را بر روی کاغذ پیاده کنید. مرحله بعد استفاده از یک برنامه برای عملی کردن کارتان است. پس برای شروع بهترین گزینه Front Page می باشد که در بسته نرم افزاری Office قرار دارد. پس از نصب برنامه وارد آن شده و برای شروع به File بروید و از New گزینه Page or web را کلیک کنید. از پنجره باز شده empty web page را انتخاب نمائید و سپس مسیر دلخواه خود را انتخاب کرده و روی گزینه OK کلیک نمائید. با این کار شما یک فایل آماده برای خود در مسیر داده شده دارید که در دفعات بعد با رفتن به File-Open وارد صفحه خود می شوید.

کار با ابزار Front Page بسیار شبیه ابزار Word است، اما در نمایش دو تفاوت می بینید:

الف) نوار ابزار Views که دارای گزینه های زیر است:

1 . Page : صفحه ویرایش ما است .

2 . Folders : که مربوط به فایل ایجاد شده می باشد .

3 . Reports : گزارش سایت را به ما نشان می دهد .

4 . Navigation : نمودار شاخه ای سایت است .

5 . Hyperlinks : پیوند ( اتصالات ) صفحات را نشان میدهد .

6 . Taska : کارهای سایت است .

ب) نحوه نمایش که به سه صورت Preview، Html و Normal می باشد :

نتیجه و نمایش کار خود را می توانید در حالت Preview ببینید .

در حالت Html شما صفحه ای از کدها را میبینید که ما در این آموزش با این بخش کار زیادی به غیر از وارد کردن کدهای جاوا نداریم، ولی بد نیست بدانید: تگ آغاز و پایان کدهاست. مربوط به اطلاعات آغازین و مربوط به ساختار سایت میباشد .

حالت Normal : اصل کار ما در Front Page در این صفحه انجام می گیرد، پس برای شروع، صفحه خود را تنظیم می کنیم :

روی صفحه راست کلیک کرده و به Page Properties بروید، در سربرگ General در فیلد Title عنوان صفحه خود را تایپ کنید. در Background Sound موسیقی زمینه خودتان را انتخاب کنید ولی بدلیل کم بودن سرعت خطوط اینترنت ایران این کار توصیه نمی شود. اگر گزینه Forever تیک دار باشد موسیقی مدام تکرار می شود، و با برداشتن تیک می توانید تعداد تکرار موزیک را مشخص کنید . در سربرگ Background در قسمت Formatting با فعال کردن گزینه ی Background Picture برای پشت صفحه عکس انتخاب کنید و با فعال کردن Watermark ثابت یا متحرک بودن عکس راتعیین کنید. با فعال کردن Rollover Effect و رفتن به Rollover Style تنظیمات مربوط به لینک ها هنگام رفتن ماوس به روی آنها را تنظیم نمائید. در قسمت Colors می توانید رنگ نوشته و پس زمینه و لینک ها را به دلخواه تغییر دهید.

در سربرگ Margins با فعال کردن گزینه ها و عدد دادن به آن ها فاصله بالا و سمت چپ صفحه را از نوشته ها مشخص کنید. در سربرگ Custom و در قسمت User Variabels با انتخاب Ad... در قسمت Name تایپ کنید Keywords و در قسمت Value کلمات کلیدی سایت خود را برای موتور های جستجو بنویسید.

در سربرگ Language زبان دلخواه خودتان را انتخاب نمائید.

ابزار در Front Page :

ابزار ویرایش و نوشتن متن در این برنامه همانند Word است، اما توجه داشته باشید برای نمایش برای نمایش صحیح متن در کامپیوتر های دیگر باید از فونتهای استاندارد ویندوز استفاده کنید.

تصاویر :

برای قرار دادن تصویر از منوی Insert به Picture و سپس به From File بروید عکس مورد نظر خود را باز کنید و برای ویرایش تصاویر از ابزار Picture استفاده نمائید .

تنظیمات :

روی عکس راست کلیک کرده Picture Properties را انتخاب کنید. در سربرگ Apperance نحوه جایگیری عکس و در General می توانید آدرس تصویر و در قسمت Alternative representatition در فیلد Text توضیحی کوتاه درباره عکس بنویسید تا در صورت عدم نمایش تصویر توضیح دیده شود.

Web Component :

با رفتن به منوی Insert و انتخاب گزینه Web Component می توانید وارد این پنجره شوید که در این قسمت به چن گزینه ی پر کاربرد آن اشاره می کنیم :

Dynamic Effects-Marquee :

یک افکت جالب است که به ما امکان قرار دادن متن های متحرک را می دهد .

Photo Gallery :

یکی از گزینه های پر کاربرد است که در اینجا یک آلبوم عکس به ما کمک میکند .

Advanced Contorols-Plug-inها :

برای قرار دادن فلش در سایت است که با انتخاب آن و دادن آدرس دقیق آن در Data Source و معین کردن Size آنمی توان در صفحه قرار داد.

Hyper Link

لینک ها در طراحی سایت اهمیت بسیاری دارند که انواع آن و نحوه ایجاد آن را در ذیل می بینید:

لینک نوشتاری: برای این کار نوشته یا کلمه مورد نظر راتایپ کرده وآنراSelect می کنیم.بعد کلیدهایCTR+K نگه داشته یا منوی InsertوسپسHyper Link را انتخاب می کنیم و در قسمت Current Folder صفحه ای که می خواهیم به آن لینک داده شود :انتخاب کرده وOK میکنیم.

اگر می خواهید لینک را به یک آدرس اینترنتی بدهید باید آدرس آن را در فیلدAddress قرار دهید.اگر که میخواهید کاربر بازدن بروی لینکبه شما ایمیل بزنددر قسمت Link To گزینه Email را انتخاب کرده و در قسمت Email Address آدرس ایمیل و در قسمت Subject موضوع را تایپ کنید.

لینک تصویری: برای این کار تصویر مورد نظر را انتخاب کرده و مانند بالا عمل می کنیم.

Tables:

جدول یکی دیگر از عناصر اصلی طراحی سایت به شمار می رود که میتوان با راست کلیک کردن روی نوار گزینه Tables and Borders راانتخاب کنید و از گزینه Draw برای رسم جدول

و از Ersaer برای پاک کردن آن استفاده کنید.

تنظیمات:

برای اعمال تنظیمات بروی جدول روی آن راست کلیک کرده و Table Properties را انتخاب کنید (اگر خواستید تنضیمات یک قسمت(Cell) را انجام دهید: گزینه cell properties را انتخاب کنید) قسمت Layout تنضیمات مربوت به سایز و نحوه جای گیری جدول است.در قسمت Borders میتوانید با تغیر گزینه سایز.قطر جدول را تغیر دهید و گزینه color مربوط به

رنگ است و در قسمت Back Ground میتوانید برای پشت خود رنگ و یا عکس قرار دهید.

در ضمن برای این کار می توانید از سایتهای زیر که فضای رایگان می دهند استفاده کنید:

1- www.20m.com

2- www.50megs.com

3- www.freewebspace.com

4- www.netfirms.com

5- www.netfreehost.com

6- http://username.joomla-portals.com

7- http://username.nuke-portals.com

8- http://www.shyper.com

9- http://www.spymac.com

10- http://www.web1000.com

11- http://www.websamba.com

12- http://www.fateback.com

13- http://www.thefreeserver.com

 

منبع.اینترنت

M.FATHI
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام وخسته نباشید خدمت تمام هم رشته ای های خودم{عمران} امیدوارم با این وبلاگ کمکی به عزیزان کرده باشم fathi.m.021@gmail.com باتشکر از عزیزانی که اجازه دادن تا از مطالب سایت و وبلاکشون استفاده کنم instagram:moh3en_5878
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net Flag Counter

Powered by WebGozar

Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net