نکات فنی ورزشگاه رضازاده – اردبیل

ورزشگاه رضازاده در اردبیل

طراحی سازه:

طراحی سازه ، کاملا بتنی است. ساخمان ۴ تکه (قطعه) است، ۴ ژوئن (درز انقطاع) بخاطر کاهش آسیب زلزله و یا نشست کردن می باشد. بطوریکه در هنگام زلزله ، ۴ بخش جدا از هم بوده و با یکدیگر برخورد نخواهند کرد. این ۴ واحد کاملا مجزا هستند بطوریکه دارای فنداسیون وستون های مجزا می باشند. سالن بیضی شکل می باشد. ولی داخل سالن ، گرد است البته گاالری چهارم نیز بیضی شکل می باشد. کل طراحی ها روی ۴۰ محور سوار شده است.

 

میلگرد:

میلگرد استفاده شده از نوع  A4 می باشد ( با تنش تسلیم kg/cm4000) حداکثر سطح مقطع میلگرد موجود در ستون ها  %۸  سطح مقطع ستون می باشد. اگر بیش از آن باشد ستون از حالت ستون بودن خارج می شود. هرچه مقاومت میلگرد بالا باشد حالت ترد پیدا می کند.( نزدیک به چدن می شود و انعطافش را از دست میدهد ودر مقابل زلزله ناپایدار خواهد بود.)

دیوارها :

دیوارهای خارجی به صورت پانل های بتنی پیش ساخته است که به صورت دو جداره می باشند.

خرپاها:

دو خرپا روی چهار پایه قرار دارد (کل نیروهای سقف روی این خرپاها وپایه ها می باشند.)

فونداسیون: ۳*۹*۹ متر

 

سکوها :

سکوها بصورت بتنی و پیش ساخته هستند. این سکوها در روی زمین تولید شده و بوسیله جرثقیل انتقال داده شده اند. ترکیب سکوها بصورت زیر می باشد:

دیوار نازک آجرکاری + پشم شیشه + loom بتن یا پانل

ورودی:

۴ ورودی برای گالری دوم و ۴ ورودی برای گالری سوم تعبیه شده است. زمان تخلیه با توجه به ورودی و خروجی ها  ۷ دقیقه (بصورت خروج با آرامش می باشد در حالیکه زمان متعارف تخلیه ۱۰ دقیقه  است.

موتورخانه:

مکانیسم موتورخانه:

تولید آب گرم – انتقال به محوطه هواساز – عبور هوا از داخل آب گرم – انتقال به تماشاگران در فصل سرما

در تابستان این آب گرم نخواهد بود .

کارکرد ورزشگاه :

این ورزشگاه ، ورزشگاهی است چند منظوره ،مورد استفاده برای رشته های : بسکتبال ، فوتسال ، والیبال ، هندبال (برای کشتی هم می توان تشک تعبیه کرد )

تعداد سالن های تمرین ۲ سالن می باشد که برای بدنسازی بکار گرفته خواهد شد.

فرم ساخت سقف :

فرم سقف بکار گرفته شده برای دومین بار در ایران ساخته شده است که اولین بار در سقف فرودگاه امام(ره) انجام شده است.

پوشش بالا بصورت دو جداره و سقف ، کاملا بدون نفوذ بوده و با مشارکت اینتر فاز آلمان انجام گرفته است.

 

پوشش سالن :

پوشش سالن (پوشش نهایی) بصورت سازه فضایی (space frame) می باشد. میدانید که سازه فضاکار سیستم های اسکلت فلزی بوده که از بافت تعداد زیادی المان یا مدول با شکل های استاندارد به یکدیگر تشکیل می شوند و نهایتا یک سیستم سبک و با صلبیت زیاد را ایجاد می کنند.

www.facebook.com/mohsen.fathi.735
خبرهای عمران

/ 1 نظر / 127 بازدید
سایت رسمی شرکت ایده پردازان مکاترونیک پارسه

با سلام من مطالب سایت رو خوندم بسیار عالی بود متن نوشته از ادمین سایت بسیار ممنونم برای گذاشتن لینک مشترک اعلام آمادگی می کنیم. شرکت ایده پردازان مکاترونیک پارسه بسیار خوشحال میشه تا از سایت شرکت به آدرس www.elemechidea.ir دیدن کنید و نظرات خودتون رو اونجا بزارین. با تشکر